Studio Tasarım Görselleri

Tasarım Stüdyomuz Hamidiye Mah. Osman Yavuz Arıkan cd. Çevre Yolu Üzeri Edremit- Balıkesir adresinde inşa edilmiştir. Tasarımcılarımız Kaz Dağlarının ilham veren atmosferinde çalışmaktadır. Bulunduğu mekana değer katan, özel ve ayrıcalıklı kılan dizayn ürünleri tasarlıyor ve sunuyoruz. Ayrıca tanıtım ya da reklam çalışması yapılacak ürünleri vurgulayan, mekana, kullanım amacına veya kişiye özel dizayn çalışmaları dekor vb uygulamalarımızla benzeri olmayan farklı modeller yaratıyoruz. Koleksiyon değeri olan ürünleri innovatif bir yaklaşımla kullanım amacı farklı değerlere dönüştürebiliyoruz.  

"Priamos"  31 parçadan oluşan vida vb. hiç bir bağlantı elemanı kullanılmaksızın kurulumu yapılabilen yüksekliği 1.50 cm boyutunda çalışma masası, bar masası, dresuar, karşılama bankosu, makyaj masası ya da dekoratif olarak kullanılabilen bir tasarım ürünüdür. Living Furniture olarak tasarımlanan ürün üç alternatifli malzemeden uygulanabilmektedir.  Kullanım amacı doğrultusunda istenilen ölçülerde özel tasarımı mümkündür. Arzu edildiği taktirde boyama veya varak işlemi yapılabilinir.

"Ferguson Traktör"ü tüm Türkiye'yi tarayarak hurda halde bulduk. 1949 model olan traktörün kaportası titizlikle sökülmüş ve özüne bağlı kalınarak yenilenmiştir. Meraklıları için oldukça değerli bir parçadır. Marka etiketi bile orjinaldir. Yıllar içinde aldığı darbeler tamamen el işçiliği ile düzeltilmiştir. Dekoratif olarak kullanılabilir olması için yalnızca orjinal rengi değiştirilmiştir. Aşağıda öncesi ve sonrası görselleri mevcuttur. Bu özel çalışma; müşteri talebi doğrultusunda yemek masası, bar stand, çalışma masası vb. şeklinde işlevsellik kazanacaktır. Orjinalliğinin bozulmaması için herhangi ilave bir uygulama yapılmamıştır.

TARİHÇE :Ferguson , Harry Ferguson tarafından tasarlanan bir tarım traktörüdür . En başarılı tasarımıyla 1946'dan 1956'ya kadar üretildi ve yaygın olarak Little Grey Fergie olarak biliniyordu. Traktör tasarımında hafif, küçük boyutlu, manevra kabiliyeti ve çok yönlülük ile öne çıkan büyük bir ilerlemeyi işaret etti. Harry Ferguson dünyanın dört bir yanına hidrolik üç noktalı bağlantı sistemini icat etti ve sistem, bu güne kadar kalan tüm marka ve ebatlarda traktörler için uluslararası bir standart haline geldi. Traktör, yaygın mekanize tarımın tanıtılmasında büyük rol oynamıştır. Dünyanın birçok yerinde, ortalama çiftçiye uygun fiyatlı ve taslak at ve el emeğinin yerini alacak kadar küçük ve hafif olan ilk traktör oldu. Söz konusu model, günümüzde meraklıları için popüler bir koleksiyoncu öğesidir.


" Gıybet Koltuğu" Mimarımızın kahve sohbetlerine özel tasarımı olup cafe, otel vb hizmet alanlarının dışında ofislerde dinlenme alanlarında veya kış bahçesi gibi yaşam alanları için tasarlanmıştır. İki veya üç kişilik tasarımları mevcuttur. Kullanım alanına göre özel döşeme seçenekleri ile tasarlanabilir.  

"Damla Çikolata Yemek Masası" Tasarımcılarımızın görselde görülen aydınlatma modeline özel tasarladığı 6 kişilik yemek masasıdır. Varak detaylarla süslenen tasarımın farklı formlarda tasarımı mevcuttur.

 mekanners@yandex.com
Powered by Webnode
Create your website for free!